Osvrt: Prvenstvo Hrvatske – proljeće 3. i 4. vikend, Kup Hrvatske (14.-22.4.)

Seniori i seniorke cijeli su tjedan imali pune ruke (hokejskog) posla. Seniori su se vratili na pobjednički put u Prvenstvu s dvjema pobjedama, uz poraz u Kupu protiv Zeline. Seniorke su odigrale odgođeno gostovanje kod prvakinja HAHK Mladost, a za vikend su dočekale cure iz Zeline.

Evo kako nam je izgledalo zadnjih tjedan i pol:

Golijada seniora protiv Jedinstva s Pavelom Markovićem u glavnoj ulozi

Seniori su u subotu 14. travnja osigurali prve bodove u proljetnom dijelu prvenstva pobjedom protiv HK Jedinstvo. Umor je učinio svoje na malobrojnoj ekipi Jedinstva, što je prilika koju naši dečki ne propuštaju. Pavel Marković zabija četiri pogotka i vraća se na vodeću poziciju u utrci za najboljeg strijelca prvenstva. Bruno Vucelić zabija prve golove nakon dulje stanke zbog ozljede ključne kosti. Jedan od golova bio je pravi slam dunk i možete ga pogledati u nastavku (lokacija 2:20). Konačan rezultat: 12-0 za Trešnjevku.

Golmanske muke za seniorke se nastavljaju, Petra Vrdoljak preuzela ulogu golmanice-igračice

U srijedu 18. travnja seniorke su odradile teško gostovanje kod trenutnih prvakinja Mladosti. Golmanske muke uslijed ozljede golmanice Željke Ilijašev se nastavljaju drugi tjedan zaredom te ulogu golmanice-igračice ponovo preuzima Petra Vrdoljak. Kasnovečernji termin (utakmica s početkom u 20:30) na gostujućem terenu nije donio sreću našim seniorkama – završilo je 18:0 za domaću ekipu.

Golmanica Željka
Golmanica Željka na svakoj je utakmici – ili u opremi ili u gipsu 🙂

Seniori u Zelini opet s viškom problema i manjkom igrača

Seniori su također odigrali teško gostovanje, njima poznato još iz prošlog vikenda. U četvrtfinalu kupa 19. travnja morali su pobijediti Zelinu, izazov kojem nisu bili dorasli vikend prije. Ni ovog puta brojnost nije bila jača strana. Termin usred tjedna nije bio praktičan te su mnogi igrači zbog drugih obaveza morali propustiti utakmicu. Povratak nekih igrača nakon dugo vremena svakako je pozitivna stvar, ali ne sasvim, jer im nedostaje minuta u igri. Upravo to je iskoristilla Zelina i rano povela. Domaćini su održavali brz tempo i kažnjavali svaku neiskorištenu šansu naših seniora, koristeći svaku priliku koja bi im se ukazala. Nekoliko golova Trešnjevke u posljednjoj četvrtini otvorilo je mogućnost za preokret, no Zelina nije popustila: utakmica završava 7-4 za domaćine.

“Trešnjevački el classico”, kao i obično, nije razočarao

Dvoboj Concordije 1906 i Trešnjevke utakmica je u kojoj poredak na tablici pada u drugi plan – bez obzira na situaciju u Prvenstvu, “trešnjevački el classico” uvijek je zanimljiv. Svaka strana imala je nekoliko prilika za postići zgoditak, ali Concordia je bila prva koja je jednu od njih uspješno iskoristila. Izborili su kratki korner kojeg su realizirali kroz razigravanje, iznenadivši naše seniore koji su očekivali klasičnu “direkt bombu”. Nekoliko minuta kasnije ponovno kratki korner, ovoga puta za Trešnjevku. Marko Mucić bez oklijevanja poteže te uz lagan dodir protivničke palice zabija za izjednačenje. Zvonimir Vuk održava golgetersku formu novim golom. Concordia nije dugo čekala u nastavku utakmice: obrambeno na nivou, preuzimaju posjed loptice te brzim kontranapadom dolaze do izjednačenja. Glave naših seniora ostale su uzdignute i novim golom Marka iz kratkog kornera te golom Pavela naši dolaze u vodstvo od dva gola razlike, najveće na utakmici. Pomutnju u obrani koristi Concordia za smanjenje vodstva i pokazuje da je spremna odigrati do kraja. Zadnje minute donose nam dva žuta kartona i seniori moraju odraditi ostatak utakmice s dva igrača manje. Oslabljena ekipa nije samo uspješno branila vodstvo, nego ga i povećala u zadnjoj minuti novim golom Pavela za konačnih 3-5.

Zanimljivo u napadu i odlično u obrani, ali teško je bez golmanice

Seniorke su također vrhunski odradile svoju utakmicu protiv Zeline u nedjelju 22. travnja. Petra, s već povećim iskustvom pred golom, uspijeva obraniti sve udarce Zeline i zadržava praznu mrežu cijelu prvu četvrtinu. U nastavku ponestaje sreće te nakon još jedne lijepe Petrine obrane odbijanac u gol posprema igračica Zeline. Cure iz Zeline postaju preciznije i počinju jakim udarcima povećavati vodstvo, ali seniorke uz odličnu obranu uspijevaju i stvoriti par šansi. Mirna uspješno prolazi od vlastitog do protivničkog pucačkog prostora gdje biva faulirana i osvaja kratki korner. Nažalost, Petrin udarac brani golmanica-igračica Zeline. Do posljednjeg zvižduka naše su seniorke stvorile još nekoliko obećavajućih prilika, ali ne uspijevaju zabiti i utakmica završava 0-6.